fbpx

Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

ETNO šikk

Meie maailmas on kõik ebakindel ja muutlik, vahetuvate sajanditega tulevad uued ajastud uute ideaalitega ja standartidega.

On olemas rituaalid, mille tähendus püsib muutumatutena sajandite vältel. Vanasti olid pulmad neiu jaoks olulisema samma sünni ja surma vahel. See tähendas elu uute seadustega, uued keskonnas ja teises majas.

Pulm on üks vanimaid sakraalseid rituaale. Väga tähtis samm iga neiu elus, nt. ka veel 100 aastad meie kultuuris neiu ei pruukinud aimatagi kellest saab tema abikaasa, see valik jäi tema sugulastele. Elu võõras kodus, võõra mehega oli tihtilugu neiu tulevik. Selline paaripanek on säilinudki tänapäeval mõnedes väga tugevate ühiskondades ja peredes.

Pulmadeks valmistuti pikalt. Pool aastad enne pulmi õmblesid pruudi sõbrannad talle garderoobi, mis jäi temaga kogu järgnevaks eluks, sest peale pulmi kulus kogu aeg pere eest hoolitsemiseks.

Kollektsioon visualiseerib Setu rahva kombed, mis kujutab kultuuride põimumiskohas kus on säilitanud tugevad esivanemate rituaalid.

See kollektsioon on loodud erinevate materjale- ja tehnoloogiaid kasutades. Terves kollektsioonis jookseb läbi tähtis detail – ornament, mis on päris 19. Sajandist. Mustrist oli säilinud vaid väike detail, hiljem disainer tegi interpritatsiooni tuginetes säilinud detailile.

Väike detail, millest sai muster uues inspiratsioonis, mis läbib tervet kostüümi – kaitseks pruudile kurja silma eest. Mustri trükkimiseks on kasutatud foolium – ja flock trükki. Tehnika on trükitud käsitsi, tööstusest oli pärinevad foolimumi trükid. Disainer sai korduvalt kasutada neid selles kollektsioonis, rõhutades sellega taaskasutatud materjalide tähtsus tänapäeva arenenud ühiskonnas. Muster mis kangale asetatud on kohati ebatäpne, märgina tulevikus, mil asjad hämarduvad, ununevad.

See kollektsiooni ideeks on asetada rõivad uude interpritatsiooni. See ei ole rahvarõivaste stilisatsioon, vaid uus nägemus uutes Euroopa reaalides.

Kollektsioon koosneb 9 komplektist. Valmistatud 2009 aastal

Subscribe to Newletter

Kui soovite teada viimased uudised, siis jätke palun oma meili aadress