fbpx

Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

Ajakiri “Eesti naine” Juuli 2020

Tahan kaunistada naisi!

Küsis Anne Metsis / Foto Terje Ugandi

Moedisainer Kirill Safonovit (35) on maast madalast inspireerinud suured Pariisi moemajad ja sealsete kunstnike-moeloojate elegantselt boheemlik elulaad.

Eesti Kunstiakadeemia tekstiili eriala tudengina valmistas ta oma esimese moekollektsiooni ERKI moe-show’le, hiljem Supernoova moekonkurssidele. 2010. aastal oli aeg küps asutada oma moestuudio. Samal aastal esitati ta ka Kuld­nõela nominendiks. Kirilli eesmärk pole kogu maailm oma kollektsioonidega üle ujutada, need jäävad ainulaadseks ja heas mõttes konservatiivseks, nagu ka tema eksklusiivne stuudio Kadriorus.

Kuidas sai tekstiilikunstnikust moelooja?

Tekstiili eriala õpetas mind tundma materjale, tekstuure ja kangaste kvaliteeti. Sain selgeks kudumise ja trüki­tehnikad. Kõiki neid oskusi saan realiseerida ja arendada rõivaste valmistamisel. Moekollektsioone looma innustasid mind moekonkursid.


Mis on sinu moekreedo?

Disain on minu reliikvia!


Mis sind käivitab?

Olen harjunud otsima inspiratsiooni kõikjalt. Praegu on selleks loodus, naturaalsed kangad ning luksus olla iseseisev ja vaba!


Kui palju jälgid trendi?

Moetrende pean jälgima, see on osa disaineri tööst.


Mida riie inimese kohta räägib?

Praegusel ajal on sellest mõnikord isegi raske aru saada, reeglid ja piirid on palju avaramaks läinud. Kindlasti räägib riietus sotsiaalsest staatusest, tujust, tahtmistest, unistustest...


Kas eestlannade ja venelannade stiilis on erinevusi?

Eesti naised on alati olnud väga elegantsed ja mõnes mõttes “külmad”, Põhja kuningriigi heledad kuningannad... Neil on vedanud, nad teavad, kus on nende juured. Maailm on globaliseerunud, aga identiteet on säilinud.

Kohalik vene naine on välimuselt integreerunud, minu jaoks on juba raske erinevusi leida. Aga need on ikka olemas, karakteris või maailma­vaates.


Mida sa ise kunagi selga ei paneks?

Arvasin siiani, et tossude kandmine on kõige suurem kuritegu... aga nüüd on see minu patt ka!


Mis on sinu hobid?

Olen oma elu üles ehitanud nii, et hobi on muutunud erialaks. Ja see on suurepärane! Mind huvitab ka aiadisain ja siseruumide planeerimine.


Mis on su töös armastusväärne, mis pisaraterohke?

Armastan luua, ideest teostuseni. On imeline, et paar kuud tagasi olid peas mõtted ja korraga on nad laval – see on moeeriala maagia.

Pisaraid on ka palju, aga see pole tähtis, kõike tuleb tasakaalukalt võrrelda. Olen tänulik, et saan oma lemmikalaga tegeleda ja end realiseerida. Kaunistada naisi! Soovin neile ilusat suve, nautige elu, armastage!

Subscribe to Newletter

Kui soovite teada viimased uudised, siis jätke palun oma meili aadress